Тиждень діагностики родимок

Меланома

В наш час кожна сучасна людина знає про те, що родимки можуть бути небезпечними і навіть фатальними для деяких. Всі ми чули або знаємо, що захищатися від сонця потрібно шляхом використання сонцезахисних кремів, головних уборів, знаходження в тіні в сонячну погоду.

Чому ж це не порожні слова? Давайте спробуємо розібратися!

Кожна людина має хоч якесь новоутворення на шкірі протягом життя, але не всі ці утворення перетворюються в злоякісні. Існують фактори ризику, такі як:

 1. УФ випромінювання.
  Найзначніший фактор. Чим більше людина отримала сумарно дози УФ тим вище ризик розвитку злоякісного утворення. Особливо небезпечні сонячні опіки в дитинстві. При опитуванні хворого - це питання має задаватися завжди!
 2. Фототип шкіри.
  Теж важливий фактор! Чим шкіра світліше тим більша ймовірність розвитку злоякісних утворень, таких як: меланома, плоскоклітинний і базальноклітинний раки.
 3. У сімейному анамнезі злоякісні утворення шкіри або диспластичні (атипові) невуси.
  Якщо хто-небудь з Ваших родичів мав такі, Вам в першу чергу потрібно бути на огляді і під наглядом лікаря.
 4. Наявність великої кількості невусів (понад 50 шт.).
  Також, чим більше невусів у людини, тим вище ризик.
 5. Вік вище 50 років.
  Люди старше 50 років частіше страждають злоякісними утвореннями шкіри.

Розглянемо тепер які ж є самі злоякісні утворення. Перше місце приходиться на меланому - це одна з найпідступніших злоякісних утворень шкіри, прогноз не дуже хороший при встановленні діагнозу меланома. Через цю хворобу і піднято весь шум на рахунок небезпечних родимок, і це, я Вам скажу, далеко не даремно, тому що з кожним роком захворюваність і смертність від меланоми все росте і росте. Інші раки шкіри не так небезпечні, бо вони мало дають метастазів (на відміну від меланоми, яка дуже швидко поширюється по організму), якщо плоскоклітинний рак може метастазувати, то базаліома - майже немає.

Тепер найголовніше, коли ж все таки звертатися за допомогою до лікаря? В інформації зазначеної вище, ми говорили про фактори ризику, тепер же ми розглянемо ті випадки, коли треба бити на сполох з приводу родимки (невус по науковому):

 • родимка починає свербіти;
 • якщо на ній раніше росли волосся, а зараз їх не стало - відразу треба йти до лікаря на дерматоскопію;
 • зміна кольору. Якщо ваша родимка стала міняти колір, стала нерівномірно забарвлена як за інтенсивністю, так і за різними кольорами (наприклад частина родимки чорна, частина темно червона, частина блакитна);
 • зміна розміру. Якщо родимка стала збільшуватися і в діаметрі вже більше 5 мм, ці родимки повинні піддаватися дерматоскопія в обов'язковому порядку;
 • виразкування, також тривожний дзвінок! Якщо Ви помітили виразкування, терміново йдіть до лікаря на огляд;
 • зміна обрисів родимки. Якщо ваша родимка не симетрична, має неправильну форму - терміново потрібна консультація лікаря;
 • кровотеча і інші виділення з родимки - теж являються терміновою причиною звернення до лікаря;
 • вузлоутворення і ущільнення родимки - також тривожний знак.

Попередній запис:

+38 (044) 513 32 77

+38 (067) 410 44 55

+38 (063) 201 44 55