Утворення м'яких тканин

Що таке утворення м'яких тканин?

Під поняттям м'які тканини маються на увазі всі позаскелетні та неепітеліальні тканини (зв'язки, м'язи, сухожилля і т.д.), крім глії, ретикулоендотеліальної системи і тканин, які виконують підтримку певних нутрощів і органів.

Утворення м'яких тканин - це різнорідна і досить велика група доброякісних і злоякісних пухлин з різною локалізацією і ступенем зрілості. Переважна кількість злоякісних пухлин м'яких тканин є саркома, більшість з яких розташовуються на верхніх і нижніх кінцівках, тулуб, шиї і голові.

Поширені форми утворень м'яких тканин і їх особливості

Пухлини м'яких тканин мають наступну класифікацію:

  • доброякісні пухлини;
  • умовно-злоякісні (местнодеструючі, не здатні до метастази);
  • саркоми - істинно злоякісні пухлини.

Як правило, пухлина отримує назву за наступною схемою: уражена тканина + «ома» для доброякісних утворень (ліпома, атерома, фіброма, аденома, епітеліома і т.д.). Для злоякісних пухлин до назви тканини зазвичай додається слово «саркома» або «бластома» (ліпосаркома, фібросаркома, рабдоміосаркома, синовіальна саркома і т.д.).

Симптоми, діагностика та лікування утворення м'яких тканин

Пухлини м'яких тканин мають симптоматику безболісного і безпричинно виниклого новоутворення, яке поступово збільшується в розмірах. Навіть при значних ураженнях пацієнта, його загальний стан може зберігатися задовільним. Саме з цієї причини в разі присутності будь-якої довго існуючої припухлості необхідно невідкладно звернутися до лікаря для постанови діагнозу.

Як правило, діагностика включає в себе пальпацію та первинний огляд у фахівця, який повинен звернути увагу на динаміку розвитку пухлини. Далі проводиться біопсія тканини, УЗД або можуть використовуватися різні рентгенологічні способи.

Комплекс медичних заходів буде прямо залежати від виду пухлини і її розмірів. Для лікування можуть використовуватися оперативний спосіб, хімічна і променева терапія. При цьому більшість новоутворення м'яких тканин відрізняються малої чутливість до променевого та хімічному лікуванню. Найбільш часто зустрічаються рабдоміоми зазвичай видаляються за допомогою оперативного втручання, завдяки чому пацієнт має сприятливий прогноз на повне одужання.

Клініка «MyDerm» є висококласною установою, яке дозволяє надати якісну медичну допомогу з видалення утворень м'яких тканин. У нашому медичному центрі працюють досвідчені фахівці і використовується сучасне обладнання, що дозволяє виконати точну діагностику і благополучно провести видалення будь-яких пухлин.