Краса волосся – це наслідок не тільки генетичної спадковості, а й правильного догляду, своєчасного лікування патології волосся. Трихологія є наукою, яка займається вивченням причин виникнення, особливостей терапії та профілактики захворювань волосся і шкірних покривів голови.

Трихология

Проблема втрати волосся, їх ламкості може торкнутися кожного з нас, головне – вчасно звернутися до фахівця і визначити причину появи проблеми. Навіть найдорожчі шампуні та інші засоби для догляду за волоссям не зможуть зміцнити волосся, поліпшити їх стан, якщо не вилікувати безпосередньо патологію.

Проконсультуватися з досвідченим лікарем-трихологом можна в медичному центрі MyDerm. До компетенції фахівця входить огляд пацієнта, аналіз його скарг і проведення діагностики. Після встановлення діагнозу лікар визначає лікувальну тактику і контролює динаміку змін.

Крім того, трихолог дає рекомендації з приводу правильного догляду за волоссям, попередження розвитку захворювань. Клініка знаходиться в Києві, ознайомиться з цінами на послуги і записатися на консультацію до фахівців можна на офіційному сайті медичного центру.

Багато хто вважає, що стрімке випадання волосся – це наслідок неправильного вибору шампуню. Однак в більшості випадків причиною цього стає:

 • гормональний дисбаланс;
 • метаболічні порушення;
 • вікові зміни;
 • нестача вітамінів;
 • розлад роботи органів травного тракту;
 • проведення хіміотерапії.

Трихология

Звичайно, в процесі пошуку причини патології не можна не враховувати спосіб життя пацієнта, екологічну ситуацію району, де він проживає, професійні шкідливості, а також особливості харчування.

Серед патологій, діагностикою та лікуванням яких займається трихолог, слід виділити:

 • алопецію;
 • грибкове ураження шкіри волосистої частини голови;
 • стригучий лишай;
 • ураження вошами, підшкірним кліщем;
 • себорею;
 • рання поява сивого волосся;
 • подразнення шкіри;
 • повільний ріст волосся;
 • сухість, ламкість волосся.

Крім того, до трихолога варто звернутися при наявності висипань, лупи, надлишкової жирності волосся, запаленні ділянок шкіри.

Трихология

Не слід забувати, що причиною випадання волосся може стати дисфункція внутрішніх органів. При наявності у пацієнта супутніх хронічних захворювань, може знадобитися консультація профільних фахівців, наприклад, ендокринолога або гастроентеролога. Після повного обстеження лікар визначає тяжкість хронічної хвороби, дає рекомендації. Скоригувати поживний режим допоможе дієтолог, що також необхідно для поліпшення трофіки волосся.

Окремо варто виділити психоемоційний фактор, який надає потужний вплив на стан волосся. У деяких випадках причиною облисіння є часті стреси, велике навантаження на роботі, неврози та інші захворювання нервової системи.

Трихолог з діагностичною метою широко використовує трихоскопію, завдяки якій лікареві вдається оцінити стан, тип волосся, визначити їх структуру. За допомогою трихограми можна визначити число сплячих і активних цибулин, встановити щільність волосся.

Для діагностики в клініці використовується апарат FotoFinder bodystudio ATBM.

Після обстеження лікар визначає, які методи лікування будуть найбільш ефективними в кожному випадку індивідуально. Терапевтичний комплекс може включати як медикаментозні засоби, так і процедури. Лікування спрямоване на боротьбу з інфекцією, зміцнення коренів волосся, насичення вітамінами, мікроелементами, а також стимуляцію зростання.

Одним з методів лікування є фототерапія. Вона заснована на використанні ультрафіолетових хвиль, які мають протизапальний, імуномодулюючий ефект. Терапія проводиться курсами, частота і тривалість яких визначається трихологом.

Назва послуги
Ціна, ₴
Цифрова трихоскопія
200
Цифрова трихоскопія на FotoFinder
500

  Наші трихологи

  Єфімова Юлія Олександрівна
  Єфімова Юлія Олександрівна
  Дерматолог, дитячий дерматолог, трихолог, дерматоонколог
  Остапець Тетяна Іванівна
  Остапець Тетяна Іванівна
  Лікар-дерматовенеролог, дерматолог дитячий, дерматоонколог, трихолог
  Бровченко Ірина Віталіївна
  Бровченко Ірина Віталіївна
  Лікар-дерматовенеролог, дерматоонколог, трихолог
  Ель-Голам Максим Жозефович
  Ель-Голам Максим Жозефович
  Дерматолог, трихолог, косметолог
  Бойчук Тетяна Романівна
  Бойчук Тетяна Романівна
  Дерматовенеролог, дитячий дерматолог, трихолог, алерголог